Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

ΑΤΥΧΙΑ

Ατυχη η ομάδα μας στον αγώνα με τον Ήφαιστο για την 3η αγωνιστική στο γήπεδο Χαραυγής. Στο α' ημίχρονο ειδικά έχασε κλασσικές ευκαιρίες να σκοράρει κυρίως με τον Κατσιμοίρη. Στο β' ημίχρονο το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες , τελικά καμμία δεν κατάφερε να σκοράρει και ο αγώνας έληξε ισόπαλος 0 - 0. Το ενθαρρυντικό για την ομάδα μας είναι οτι για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι έπαιξε πολύ καλά,  δημιούργησε φάσεις στην αντίπαλη εστία , ειχε σπουδαίες ευκαιρίες αλλά υστερεί στην τελική προσπάθεια. Με λίγη υπομονή και επιμονή θα έρθουν και τα αποτελέσματα. Η διαιτησία της κας Μήτση ελέγχεται για ένα μη καταλογισμό πέναλτυ υπέρ των Νέων Ευγένειας σε ανατροπή του Κατσιμοίρη απο τον τερματοφύλακα , όσο δε και για την ανοχή της όταν το παιχνίδι είχε αρχίσει να γίνεται πέραν του δεόντος σκληρό και από τις δύο ομάδες με κίνδυνο τον πλήρη εκτροχιασμό του όσο πλησίαζε στην λήξη του. Κατά τα άλλα ήταν καλή.!!!!
ΝΕΟΙ  ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ :  Μέμπελι ,Καλούδας , Παλαιοκρασσάς ,Ραγκαβάς ,Λοξός ,Βασιλειάδης , Χαλκιάς ( 82'  Φωτάκης ) ,Μπουραίμης ,Κατσιμοίρης ( 64' Σπυριδάκης ) , Κάππας ,Καταρτζής ( 71' Χατζησταύρου Ζ. ).     Στον πάγκο ήταν ακόμα : Λιούμπης, Σακελλαρίου, Ηλ. Χατζησταύρου, Βίγλας.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην πολύ καλή ομάδα του Ηφαίστου.