Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012

Στα πλαίσια της προετοιμασίας , η ομάδα έχει δώσει μέχρι σήμερα τρία φιλικά παιχνίδια :
Ενα με τα Αστέρια Δραπετσώνας στην Χαραυγή  όπου ακόμα αμοντάριστη ηττήθηκε με 1-4, το δεύτερο με τον Ατρόμητο Κερατσινίου όπου μια αναμορφωμένη ομάδα , παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο επικράτησε με 3-0  με τέρματα που πέτυχαν ο Λοξός , ο Ν.Σπυριδάκης και ο Ζ.Χατζησταύρου  και τέλος το περασμένο Σάββατο στο γήπεδο του Κορυδαλλού με αντίπαλο τον Αχιλλέα η ομάδα έπαιξε ένα καταπληκτικό α' ημίχρονο στο οποίο επικράτησε κατά κράτος του Αχιλλέα παίζοντας ένα ποδόσφαιρο γρήγορο, γεμάτο επινοήσεις και εναλλαγές της μπάλλας , αποτέλεσμα αυτού δε ήταν και το πανέμορφο γκόλ που πέτυχε μετά απο συνεχόμενα 1-2, μεταξύ 4 παιχτών , το τελευταίο μέσα στην μεγάλη περιοχή μεταξύ του Καλούδα και του Παλαιοκρασσά και πανέμορφο πλασέ του τελευταίου που πέρασε την μπάλλα πάνω από τον τερματοφύλακα.Χάθηκαν δε μεγάλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Στό β' ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές ,σχεδόν όλη η ομάδα άλλαξε ,με αποτέλεσμα να πέσει κάπως ο ρυθμός αλλά και πάλι δεν διέτρεξε κανένα κίνδυνο.
Σε γενικές γραμμές η ομάδα ενθουσίασε καί όπως είπε μετά τον αγώνα και ο προπονητής Δ.Τζωρτζίδης εάν συνεχίσει έτσι τότε όχι μόνο δεν θα κινδυνεύσει αλλά θα κάνει και μιά πολύ καλη πορεία στο πρωτάθλημα.. αυτός άλλωστε είναι και ο αρχικός στόχος , παίζοντας συγχρόνως και όμορφο ποδόσφαιρο ,τέτοιο που θα αρέσει στον κόσμο και θα τον φέρει στο γήπεδο. Στον αγώνα αυτό η ομάδα έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο με τούς :   Στελλάτος, Παλαιοκρασσάς, Γ.Ζεππάτος, Σαράτσι, Χριστοδούλου, Λοξός, Χαλκιάς, Φωτάκης, Βούρδας, Καταρτζής, Καλούδας.  Στο β' ημίχρονο έπαιξαν καί οι :  Μέμπελι, Ηλ.Χατζησταύρου, Ευτυχίδης, Ραγκαβάς, Σταύρου, Βασιλειάδης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου, Ζ.Χατζησταύρου, Σπυριδάκης, Χ.Ζεππάτος.