Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.......

Πρόωρος αποκλεισμός από το Κύπελλο Πειραιά για την ομάδα μας , μετά την ήττα της από τον Αργοναύτη με 3 - 1 στο γήπεδο του Ρέντη.Η ομάδα παρουσιάστηκε ανέτοιμη στον πρώτο της επίσημο αγώνα , και με πολύ άγχος στους παίχτες . Αυτό δικαιολογείται γιατί η ομάδα κατέβηκε στο γήπεδο με μόλις τέσσερις παίχτες από τους βασικούς της περασμένης περιόδου , οι υπόλοιποι ήταν καινούριοι και μάλιστα κάποιοι έφηβοι. Στο αγωνιστικό κομμάτι , στο  α' ημίχρονο ο Αργοναύτης ήταν καλύτερος , είχε την κατοχή ,και κατάφερε να προηγηθεί στο 35' ,με ξερό συρτό σούτ έξω από την περιοχή, όταν απέτυχαν να απομακρύνουν την μπάλλα οι αμυντικοί των Νέων σε επίθεση του Αργοναύτη . Το β' ημίχρονο ξεκίνησε με πλήγμα για τους Νέους , καθώς στο 55', αποβλήθηκε με απ'ευθείας κόκκινη ο τερματοφύλακας Μέμπελι όταν η μπάλλα χτύπησε στο χέρι του έξω από την μεγάλη περιοχή καί η ομάδα έμεινε με 10 παίχτες , τον αντκατέστησε δε ο 16άχρονος Ντούβλης. Μετά απ'αυτό  η ομάδα άνέβασε την απόδοσή της , έχασε ευκαιρίες , έπαιξε καλύτερα από τον Αργοναύτη, όμως σε μια επίθεσή του και ολιγωρία της άμυνας πέτυχε το 2-0. Η ομάδα μας συνέχισε όμως να είναι καλυτερη και να χάνει ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Καταρτζή στο 70', και μείωσε τελικά το σκόρ σε 2-1 με ωραία ατομική προσπάθεια του ίδιου παίχτη και συρτό σουτ από το πλάι, δίνοντας ελπίδες για την ισοφάριση, τελικά αυτό δεν έγινε κι όχι μόνο αυτό ,αλλά σε αντεπίθεση του Αργοναύτη πέτυχε και 3ο γκόλ κάνοντας έτσι το τελικό 3-1. Από τον αγώνα αυτό έμεινε τελικά η καλή εικόνα του β' ημίχρονου ,δίνοντας ελπίδες για την επόμενη πορεία.
Η διαιτησία του Τζιουβέλη ήταν άριστη.
ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ : Μέμπελι, Παλαιοκρασσάς, Φωτάκης ( 75' Χριστοδούλου ), Ραγκαβάς, Λοξός, Βασιλειάδης, Καταρτζής, Μπουραίμης, Βούρδας ( 60' Σπυριδάκης ), Κάππας ( 55' Ντούβλης ), Λέσης.